Գեղամ Հովեյանը՝ Հաշվեքննիչ պալատի անդամի թեկնածու
ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի մարտի 10-ի արտահերթ նիստում քննարկվեց Հաշվեքննիչ պալատի անդամի թափուր տեղի համար ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ներկայացրած Գեղամ Հովեյանի թեկնածությունն Ազգային ժողովին առաջարկելու հարցը: Պատգամավոր Կարեն Գրիգորյանը ներկայացրեց թեկնածուի կենսագրությունը եւ աշխատանքային ուղին:
Հովեյանը նախ շնորհակալություն հայտնեց ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցությանն իր թեկնածությունն առաջադրելու համար, ապա նշեց. «Հաշվեքննությունների որակի բարձրացումը բխում է բոլորիս շահերից. այն նախ եւ առաջ հանրային պահանջ է: Իմ կարծիքով՝ այս ուղղությամբ կան բարելավման հնարավորություններ, որոնք վերաբերում են եւ՛ օրենսդրական փոփոխություններին, եւ՛ ներքին ընթացակարգերին»:
Թեկնածուն ընդգծեց, որ ընտրվելու դեպքում շարունակելու է իր բազմամյա աշխատանքային փորձը եւ մասնագիտական գիտելիքները ներդնել կառույցի շարունակական բարեփոխման գործում:
Հաշվեքննիչ պալատի նկատմամբ հանրային վստահության մեծացումը թեկնածուն տեսնում է հաշվեքննության արդյունքներն ավելի շատ հանրայնացնելու միջոցով: Ըստ թեկնածուի՝ դրանք պետք է հաճախակի քննարկվեն թե՛ խորհրդարանի հանձնաժողովներում եւ թե՛ ենթահանձնաժողովներում:

Г.Овеян – кандидат в члены Аудиторской палаты
10 марта на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам рассмотрен вопрос о предложении Национальному Собранию кандидатуры Гегама Овеяна, выдвинутого парламентской фракцией «Мой шаг» на вакантную должность члена Аудиторской палаты. Депутат К.Григорян представил биографию и трудовой путь кандидата.
Г.Овеян, поблагодарив фракцию «Мой шаг» за выдвижение его кандидатуры, отметил: «Повышение качества аудита в интересах всех нас – это  прежде всего общественное требование. На мой взгляд, в этом направлении есть возможности для совершенствования, которые касаются как законодательных изменений, так и внутренних процедур».
Кандидат подчеркнул, что в случае избрания он будет вкладывать свой многолетний опыт работы и профессиональные знания в последовательное реформирование структуры.
Рост общественного доверия к Аудиторской палате кандидат видит в наибольшей   публичности результатов аудита – они должны чаще обсуждаться в комиссиях и подкомиссиях парламента.